ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 77-66

Στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α' ΕΣΚΑΝΑ η ανδρική ομάδα πραγματοποίηση μια πολύ καλή εμφάνιση και κέρδισε τα ΤΑΤΑΥΛΑ με 77-66.

Η ομάδα μας ξεκίνησε λίγο νευρικά τον αγώνα , όμως από το 4ο λεπτό και μετά με όπλα την πιεστική άμυνα και το γρήγορο ρυθμό στην επίθεση κατάφερε να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο με 23-12. Η διαφορά διατηρήθηκε στη συνέχεια χωρίς ιδιαίτερες διακυμάνσεις για να λήξει το ημίχρονο 41-32. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε με 6-0 ανεβάζοντας τη διαφορά στους 15 πόντους (47-32) όμως στη συνέχεια ήρθε η αντίδραση των αντιπάλων που στηριζόμενοι στην άμυνα ζώνης και τα λάθη μας έφεραν το ματς στο 56-50 και τελικά
στο 60-51 στη λήξη της τρίτης περιόδου. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πολύ ανταγωνιστικό, με τα ΤΑΤΑΥΛΑ να μειώνουν στους τρεις πόντους στο 34' (65-62) αλλά κάπου εκεί η ομάδα αφυπνίστηκε και με πίστη στη νίκη έδειξε χαρακτήρα στην επίθεση και προσήλωση στην άμυνα και έτσι ήρθε το τελικό 77-66.
Όλα τα παιδιά έδειξαν διάθεση και πάλεψαν για τη νίκη.